IMAO a rozprávkový Svetlonoši

Margecany sa stavajú čoraz viac obľúbeným miestom pre turistov. Nádherné scenérie prírody, viacero námetov na výlet či festival Margecianske fajnoty, nie sú jediným lákadlom na návštevu tohto mesta. Zvedavosť ľudí vábi aj k pozretiu kultúrnej pamiatky – Margecianského tunela.

Minulý rok sa pomocou podpory z krajského dotačného programu Terra Incognita a dodávke aktívneho osvetlenia od našej spoločnosti IMAO electric, s.r.o., premenil Margeciansky tunel na otvorenú galériu, ktorú treba zaručene vidieť.

Tento rok sme opäť priložili ruku k dielu a pre ešte väčší zážitok sa galéria tunela zdokonalila novou atrakciou. Sú ňou drevené sochy s lampášmi a listinami, nesúce meno Svetlonoši, ktoré vyrobil umelecký rezbár Adam Bakoš, známy aj so svojimi prácami ľadových sôch v Tatranskom ľadovom dome na Hrebienku.

Pre tento zaujímavý projekt sme vypracovali projektovú dokumentáciu, navrhli, vyrobili a dodali kompletné solárne off – grid osvetlenie, vďaka ktorému je osvetlená nielen samotná socha, ale aj cesta smerujúca k tunelu. Návštevník sa tak ocitne na svietiacom rozprávkovom chodníku Svetlonošov. Tí práve svetlom privolávajú deti a ostatných návštevníkov na obhliadku svojho ,,domčeka,,, ktorým je Margeciansky tunel.

Sme radi, že svetlo IMAO electric pomáha zažiariť aj rozprávkovým projektom, akým je tento.