Zlatá medaila prezidenta Srbska pre spolok, ktorého predsedníčka je naša kolegyňa Vierka!

Vedeli ste, že za hranicami Slovenska, existuje spolok, ktorý už vyše jedného storočia pestuje „slovenskosť“ v podobe kultúry, tradície ale i priateľstva? Reč je o jednom z najstarších spolkov v Srbskej Vojvodine, a to o Slovenskom kultúrnom centre Pavla Jozefa Šafaríka z Nového Sadu. Práve v tomto uznávanom združení pôsobí, ako predsedníčka, naša kolegyňa Vierka. Spolu s ostatnými členmi sa radujú z významného ocenenia, ktorý im udelil prezident Srbska.

Dôvod na radosť máme aj my, pretože sme skutočne hrdí, že sa naši kolegovia angažujú do dôležitých oblastí života, ktorými kultúra a umenie jednoznačne sú.  Storočné jubileum SKC P. J. Šafárika ale nie je jediným takýmto úspechom. V krajine, v ktorej pôsobí naša spoločnosť od roku 2013, pri príležitosti Dňa štátnosti Srbska, získal spolok prestížne uznanie. Dátum 15.február sa zapísal do histórie tohto združenia. Stalo sa tak jedným z nositeľov vyznamenania zaslúžilým inštitúciám pre prínos na poli kultúry – zlatej medaily. Toto vyznamenanie slávnostne udelil prezident Srbska Aleksandar Vučíc a v mene SKC P. J. Šafárika ho prevzala jeho predsedníčka, členka IMAO tímu, Vierka Marčoková Cerovská.

Veríme, že naša podpora spolku i našich zamestnancov dopomohla a stále bude pomáhať v ich ďalšom rozvoji a jedinečnom poslaní – pestovať kultúru, tradície a priateľstvá v slovenskom duchu. Srdečne gratulujeme a prajeme mnoho ďalších storočníc a významných ocenení!