top trendy svietidlá na rok 2020

TOP trendy svietidiel na rok 2020

Osvetlenie interiéru je nevyhnutnou súčasťou dizajnu našich domovov. Lustre, lampy a ostatné svietidlá dokážu vyčarovať tú správnu atmosféru pre určitý štýl zariadenia. Tak ako aj iné časti interiéru neustále napredujú a dizajn sa neustále mení, svietidlá nebudú výnimkou. V tomto článku vám ukážeme top trendy svietidiel pre rok 2020. 

1. Funkčné svietidlá s moderným dizajnom

Ako sme spomenuli vyššie, svietidlá neustále napredujú nielen dizajnovo ale aj technológiami a táto dokonalá súhra jednoznačne patrí do rebríčka top trendy svietidiel na rok 2020. A čo sa stane keď sa spojí super technológia s naozaj originálnym dizajnom? Vznikne svietidlo, ktoré svojim výzorom očarí, ale s jeho funkciami chytí za srdce každého. Výrobcovia svietidiel dbajú na to, aby nové technológie neuberali na dizajne a sme názoru, že sa im to aj darí! Spojenie funkčnosti s moderným dizajnom je veľmi dobrou voľbou. Teplotu a intenzitu svetla si nastavujete podľa vašich činnosti – pri čítaní kníh potrebujete väčšiu svietivosť ako napríklad pri pozeraní obľúbeného filmu, kde postačí slabšie osvetlenie na doladenie atmosféry pekného filmového večera.

Vhodným príkladom takéhoto osvetlenia je jednoznačne novinka, ktorá patrí značke Ecolite. Ide o sériu svietidiel LED WALP, kde každé jedno svietidlo má iný tvar a výkon. Vďaka nim môžete mať každý deň iný dizajn osvetlenia, čo zaručí, že tento typ vás neprestane baviť! Tieto zmeny sú veľmi jednoduché – prostredníctvom diaľkového ovládača si meníte teplotu svetla, jas či nočné svetlo podľa vašich potrieb.

Ecolite WALP04-130W
Ecolite WALP08-60W
Ecolite WALP02-210W

2. Priemyselný a retro štýl v jemnejších prevedeniach

Svojej obľube sa i naďalej môže tešiť retro alebo aj inak povedané vintage štýl, ktorý často v sebe ukrýva niečo čarovné s nádychom spomienok. Spolu s priemyselným štýlom patria do skupiny svietidiel, ktoré sú trendom aj v roku 2020. Priemyselný a vintage štýl bol vždy o rustikálnych povrchových úpravách, neutrálnych farbách a dôrazu na kov či drevo. Samozrejme, tieto aspekty sú stále zachované, ale môžeme povedať, že sa čoraz častejšie stretávame s čistejšími líniami, jemnejším prevedením, pestrejšími tónmi a rôznymi vzormi. Ak by sme chceli použiť slovné spojenie, ktoré vysvetľuje túto ,,zmenu,, povieme len : zmodernizovaný priemyselný a vintage štýl. Pre tento rok preto odporúčame vyberať retro a vintage svietidlá s jemnejšími detailami, ktoré zaručene neostanú bez povšimnutia. 

3. Geometrické tvary sú viac IN ako kedykoľvek predtým

Kruhy, štvorce, obdlžníky… a iné geometrické tvary si určite zaslúžia vašu pozornosť pri výbere svietidiel do interiéru. Ak máte radi netradičné kúsky, nebojte sa siahnuť po lustri v tvare kociek alebo kruhov. Luster, stolové či stojanové lampy v geometrickom prevedí však odporúčame ladiť do priestorov s minimalistickým nádychom aby tak priniesli život do jednoduchých priestorov. Moderné lampy v geometrickom tvare sa tak môžu stať kráľovnami miestnosti, ktoré budú pripomínať moderné umelecké dielo a budú ohromovať hostí. Ved posúďte sami, že tieto prevedenia sú jednoducho perfektné! 🙂

moderny deizajnovy luster kocky
najmodernejsi luster v roku 2020
originalny moderny luster kruhy

A ako by sme jednoducho opísali trendy osvetlenia na rok 2020? Inovácia, tvorivosť a modernosť. Svetelný dizajn v roku 2020 nie je výsledkom len dizajnu, ale aj technológie. Nezabúdajte však na to, že najdôležitejšie je to, aby ste si našli vlastný štýl, v ktorom sa budete cítiť príjemne. Uvedené trendy sú inšpiráciou k tomu, aby vám poskytli predstavu o tom, čo môžete s vaším osvetlením spraviť v tomto roku, či už renovujete alebo staviate nový dom.

Ak vás očarilo niektoré z trendových svietidiel na rok 2020, ktoré sme uviedli v tomto článku, neváhajte nás kontaktovať na : eshop.imao.sk.

Zdroj: sebringdesignbuild.com, tcpi.com