Návod ako predísť pomotaným predlžovacím káblom vo vašej záhrade či dielni

Jarná sezóna je v plnom prúde a lúče jarného slnka nás lákajú k práci v záhradách alebo v domácej dielni, kde určite raz za čas použijete predlžovací kábel. Poradíme Vám ako jednoducho sa dajú predlžovacie káble uskladniť a zmotať tak, aby ste sa vyhli ich mechanickému poškodeniu a aby esteticky vyhovovali aj Vášmu oku.

1. ,,Over under“ technika zmotania predlžovacieho kábla

Over under technika (v preklade „ponad a popod“ technika), oproti iným spôsobom zmotávania predlžovacích káblov, je jednoduchšia, rýchlejšia a efektívnejšia. Okrem iného, táto technika predlžuje životnosť predlžovacích káblov. Celý postup spočíva v tom, že do ľavej ruky uchopíme koniec predlžovačky so zástrčkou. Pomocou pravej ruky kábel natiahneme a chytíme ho tak, aby palec smeroval navrch (,,ponad“). Jedenkrát kábel prekrútime a vložíme ho z pravej ruky do ľavej. Potom kábel napneme pravou rukou,  avšak chytíme ho rukou palcom nadol (,,popod“). Predlžovací kábel zmotáme o druhý závit. Tento spôsob opakujeme až pokým celý kábel nebude zmotaný. A keďže je jednoduchšie to ukázať, ako vysvetliť, pozrite si toto video pre lepšie pochopenie 🙂

2. Zaveste a zviažte svoje predlžovacie káble

 Keď už máme predlžovačky zmotané, nájdeme im správne miesto na uskladnenie. Ak sa chceme vyhnúť tomu, aby nezavadzali v dielni, garáži či ležali len tak pohodené na zemi, odporúčame ich zavesiť. Predlžovací kábel zviažeme šnúrkou alebo špagátom a jednoducho ich zavesíme na klinec. Pred zástrčkou, na koniec predlžovacieho kábla, napevno zaviažeme špagát a keď je kábel zmotaný, previažeme ho napríklad šnúrkou o ktorú ho zavesíme. Túto šnúrku kľukne použijeme znova.

ako-zviazat-predlzovaci-kabel2
ako-zviazat-predlzovaci-kabel

3. Káblový bubon

Ak sa chcete vyhnúť neustálemu zmotávaniu káblov, ideálnym riešením je kábel na bubne, ktorý sa nazýva aj káblový bubon. Už z názvu je jasné, že ide o kábel, ktorý je zmotaný na plastovom bubne.  Sú vynikajúcimi pomocníkmi či už v záhrade, domácej dielni a taktiež dobre poslúžia aj iným potrebám domácnosti. Ľahko sa skladujú a jednoduchým zmotávaním ušetria čas. Tieto predlžovacie káble majú rôzne dĺžky a krytie. V našej ponuke nájdete káble na bubne v dĺžke 25m alebo 50m. Tiež si môžete vybrať kábel na bubne s jednou alebo so štyrmi zásuvkami.

Ako sme už spomenuli vyššie, jarná sezóna je v plnom prúde a predlžovacie káble nie sú jediným predmetom objavujúcim sa v našich záhradách. Neodmysliteľnou súčasťou záhrad, dielní či okolia domu sú aj záhradné svietidlá. Ako sa o ne správne starať sa môžete dočítať v našom článku: SPRÁVNA STAROSTLIVOSŤ O VONKAJŠIE SVIETIDLÁ A SOLÁRNE ZÁHRADNÉ LAMPY.

Zdroj: Youtube