IMAO STROMČEK S PRÍBEHOM 🎄

Svetielka, reťaze, všakovaké ozdoby, gule, mašle… áno, takto nejako vyzerá typický vianočný stromček. Avšak v IMAO budú tohtoročné vianočné stromčeky vyzdobené po novom: Minimalisticky a s príbehom.

Myšlienka pomáhať tým, ktorí to potrebujú a zároveň podporovať lokálnu výrobu nás neopúšťa ani cez vianočné sviatky. Práve naopak. V tento čarovný čas cítime ešte väčšiu potrebu pomôcť a vytvoriť krásne Vianoce aj ostatným. Preto sme sa rozhodli zapojiť do našej výzdoby stromčekov šikovných slovenských výrobcov.

Drevené ozdôbky od Elišky

Vypaľované drevené ozdôbky s textom na želanie nám vyrobila mladá slovenská rodina, ktorá začala vyrábať dekorácie krátko potom, ako sa im narodila dcéra Eliška. Bohužiaľ, Eliška je chorá a potrebuje 24 hodinovú starostlivosť a pravidelné terapie a rehabilitácie. Výrobou a následným predajom získavajú financie na jej liečbu a my sme radi, že aj my sme kúpou prispeli k jej liečeniu.

Rodičia Meszárošovci okrem vianočných ozdôb vyrábajú aj celoročné hviezdičky s menom či dekoráciu na posledný odpočinok. Ak sa chcete aj vy pripojiť k podpore, maminu Aďku môžete kontaktovať cez jej Facebookový profil.

Slovenské motívy z Oravy

Ďalšie dekorácie, ktoré visia na IMAO stromčekoch, vyrába mladá mamička z Oravy spolu so svojou mamou, ktoré fungujú pod názvom Jajaart. Ide o ručne vyrábané a maľované ozdoby z hliny v tvare rôznych postavičiek a predmetov. Na ich maľbu nepoužívajú šablóny a ide tak o poctivú ručnú maľbu inšpirovanú slovenskými motívmi. My sme si, samozrejme, vybrali motívy v našej obľúbenej firemnej modrej farbe.

Skutočne nám robí radosť, že sme aj takouto formou podporili krásnu slovenskú výrobu a taktiež prispeli k pomoci tým, ktorí to najviac potrebujú. Môžeme hrdo vyhlásiť, že naše vianočné stromčeky sme tak obliekli do ozajstného čara Vianoc.