IMAO podporuje mladé talenty

Uvedomujeme si dôležitosť rozvoja mladých ľudí v našom okrese a preto sa snažíme využiť všetky možnosti, ktoré nám dovoľujú podporiť rôzne oblasti života. Jednou z nich je aj oblasť vedy a techniky. Preto sme sa rozhodli podporiť mladý talent – Igora Michalca z Považskej Bystrice, ktorý aj vďaka nám môže rozvíjať svoju záľubu na profesionálnu úroveň a reprezentovať tak Slovensko na svetových súťažiach.

Armádny robot a svetová súťaž v Mexiku

Mladý veľmi talentovaný chalan, Igor Michalec, prišiel s myšlienkou vyrobiť armádneho robota pred dvoma rokmi. Jeho víziou bolo vytvoriť robota, ktorý bude pomáhať v ťažko dostupných miestach, ktoré môžu predstavovať vysokú hrozbu pre človeka. Igorovi sa po niekoľkých mesiacoch tvrdej práce, podarilo zostrojiť ekologické vozidlo, ktoré pomocou mechanickej ruky dokáže zbierať nebezpečné predmety. Súčasťou armádneho robota je aj malý obratný dron s vysokým výkonom. Vďaka nemu robot dokáže realizovať prieskum nielen zo zeme, ale aj zo vzduchu, 

Využitie armádneho robota:
  • odosielanie dát z kamerových záznamov
  • vozidlo sa dostane do oblastí,kde je vysoké nebezpečenstvo zranenia človeka
  • odoberanie nebezpečného materiálu
  • možnosť využitia vozidla v tme
  • vytvorenie kamerového záznamu
  • prieskum zo zeme aj zo vzduchu

Nie je sa čo čudovať, že tento projekt bol veľmi úspešný. Na súťaži Amavet – Festival vedy a techniky v celoslovenskom finále, Igor s jeho robotom vyhral postup na svetovú súťaž Milset expo-sciences international (ESI) v Mexiku. Celosvetové kolo sa uskutoční v letných mesiacoch nasledujúceho roka 2021. Talentovaný Igor tak usilovne pracuje na zdokonalení svojho armádneho robota.

Sme hrdí na to, že mladé talenty z nášho okresu reprezentujú Slovensko vo svete. Igorovi držíme v súťaži palce a veríme, že aj vďaka našej pomoci bude bližšie k víťazstvu.