výzdoba halloween - svietidlá

Ešte nemáte halloweensku výzdobu? Tu sú naše rýchle tipy na štýlové dekorácie

Ak si myslíte, že už nestíhate vymyslieť nič na halloweensku výzdobu, nezúfajte. Pripravili sme pre Vás pár tipov na krásne dekorácie. Ich najväčším bonusom je jednoduchosť, čo zaručuje, že sú hotové raz – dva! Halloween sa oslavuje v noci z 31. októbra na 1. novembra a preto je najvyšší čas pustiť sa do ozdobovania našich domácností. Tradičná halloweenska výzdoba je vysvietená vyrezávaná tekvica – u nás nazývaná aj svetlonos. My vám ukážeme, ako túto tekvicu môžete využiť v jednoduchom a pritom efektívnom prevedení.

Tekvica ako kvetináč

Kvetináč, vo forme tekvice, je naozaj rýchly spôsob dekorácie s nádychom halloweenu. Vytvoriť tak môžete kvetináč nielen do interiéru ale aj do exteriéru pre vonkajšie kvetiny a rastliny.

K vytvoreniu takéhoto kvetináča potrebujeme len tekvicu, obľúbené kvety a nožík. Nožíkom si vykrojíme dostatočne veľký otvor, vyčistíme vnútro tekvice a vložíme kvety. Hotovo. Halloweensky kvetináč je na svete za ani nie 10 minút! Krásne a tak jednoduché. Ak niekto nepreferuje tento minimalistický štýl a chce halloweensky kvetináč ozvláštniť, môže im dokresliť napríklad tvár typickej vyrezávanej tekvice alebo iné symboly viazané s týmto sviatkom.

Tekvica ako ozdoba

V tomto type využijeme tekvicu ako samostatný doplnok. To znamená, že tekvicu nebudeme upravovať, ale necháme ju vyniknúť v plnej kráse. S obľúbenými kvetmi, predovšetkým s chryzantémou, je tento typ halloweenskej dekorácie správnou voľbou. Pre doladenie celkového dizajnu výzdoby, môžete využiť aj iné prírodné materiály, ako drevo, šišky či lístie.  

A čo privedie takúto halloweensku výzdobu k dokonalosti? No predsa svetielka či lampáše! Práve tie dodajú čarovnú atmosféru halloweenskym aranžmánom. Tým správnym výberom sú určite LED lampáše, sviečkysvetielka. LED osvetlenie vydrží omnoho dlhšie ako to klasické, vďaka čomu ich môžete využívať aj na iné príležitosti a sviatky.

Simona Hájková

Zdroj: pinterest.com