ako si vyrobiť solárny luster do záhrady

Ako si vyrobiť solárny luster do záhrady?

Do každej záhrady sa hodí iné záhradné osvetlenie.  Ak nemáte rozložitú záhradu či altánok, do ktorého môžete zavesiť záhradný luster alebo iné závesné svietidlo vždy sa nájde aj iná alternatíva. Vonkajšie svietidlá na solárnu energiu si môžete vyrobiť aj v pohodlí domova. Vytvoríte si tak záhradné osvetlenie na mieru.  Ako na to a čo všetko budete potrebovať?

Ako vyrobiť solárny luster do záhrady?

Výroba solárneho lustra nie je vôbec zložitá. Bude Vám naň stačiť starý (najlepšie kovový ) luster. Miesta, kde takéto skvosty nájdete sú naozaj rôzne (pozrite sa na starú povalu alebo sa zastavte v najbližšom antikvariáte).  Okrem lustra budete potrebovať už len orezávač, sprej alebo inú ľahko aplikovateľnú farbu, solárne záhradné osvetlenie a priemyselné lepidlo.

Začnite tým, že odstránite z lustra všetko sklo, svetelné zdroje a všetky časti lustra, ktoré sa dajú odmontovať . Orezávačom odrežte všetky vytŕčajúce káble – nebudete ich potrebovať, pretože svetlo bude generované zo slnečnej energie.

Na rovnom čistom povrchu nasprejujte konštrukciu lustra a všetky jeho časti. Nechajte sprej dobre uschnúť a pomocou lepidla alebo lepiacej pištole prilepte na luster  vrchné časti solárnych záhradných lámp. Keď lepidlo uschne môžete tento nový záhradný luster na solárnu energiu pridať medzi vonkajšie svietidlá na Vašej záhrade.  Z lustra sa dá spraviť tiež stojanová lampa alebo krásna záhradná dekorácia.

ako si vyrobiť solárny luster do záhrady

Zdroj: Youtube, hallstromhome.com