sk sk en Romania Bosna and Herzegovina Hrvatska Srbia    

Infolinka: +421 (0) 42 / 44 31 879     E-shop: 
 • Default
 • Title
 • Date
 • Random

  3 nové koncepty automobiliek – sú elektromobily našou budúcnosťou?

   elektromobily-nasou-buducnostou-volksvagen-i-d-buzz-cover

   Tesla už dávno nie je jediný výrobca, ktorý predáva elektromobily. Mnohé svetové automobilky sa vydávajú na túto „zelenú cestu“ s vlastnými modelmi automobilov. Preto sme sa Vám rozhodli predstaviť snaženie niektorých popredných spoločností. Mal by sa Elon Musk začať obávať konkurencie?

   Dánsku školu Nordhavn pokrývajú tisícky solárnych panelov

    danska-skola-kodan-nordhavn-solarna-fasada-panelyC.F. Möllerovu medzinárodnú školu Nordhavn v Kodani pokrýva až 12 000 solárnych panelov. Pýtate sa ako to je možné? Veľmi jednoducho – sú umiestnené vo fasáde. Ide o jednu z najväčších solárnych fasád na svete. Fotovoltaike a obnoviteľným zdrojom energie Dánsko priraďuje čoraz väčší zmysel. Ako teda solárne panely na tejto dánskej škole fungujú?

    4 druhy lámp, ktoré si určite zamilujete

     stolove-lampy-svietidla-ktore-si-zamilujeteKaždému interiéru dominujú iné farby, štýly a typy osvetlenia. Ak hľadáte zopár inšpirácií pre ten svoj, určite spozornite. Prinášame Vám pár svietidiel, ktoré učarovali aj nám☺. Či už preferujete klasiku, alebo modernejšie zariadenie interiéru, určite Vás niektoré z nich zaujmú.

     Čo nové pre nás chystá TESLA v tomto a budúcom roku?

      tesla-novinky-2017-elektromobily-nabijacie-stanice

      Tesla neustále prichádza s novými technológiami a novinkami v oblasti obnoviteľných zdrojov a dopravy. Elon Musk je obrovský vizionár, a to sa samozrejme odráža aj na celkovom imidži firmy. Aké vízie a projekty chce Tesla v blízkej budúcnosti zrealizovať alebo už zrealizovala?

      4 solárne vychytávky, o ktorých ste možno ešte nepočuli

       vstavane-baterie-solarne-panely-off-grid-systemKaždý rok sa na trhu objavia nové sľubné projekty, ktoré by mohli znamenať revolúciu v solárnom priemysle. Ktoré z nich majú potenciál, a ktoré sú naopak odkázané na zabudnutie? Budú medzi tie úspešné patriť aj nové batérie, ktoré sú umiestnené priamo na paneloch alebo solárna farba?

       Zakáže Anglicko a Francúzsko benzínové a naftové automobily?

        elektromobily-napajacia-stanicaViete si predstaviť, že do roku 2050 nebudú po európskych cestách jazdiť benzínové a naftové autá? Vďaka ambicióznemu vládnemu programu Anglicka a Francúzska by to mohlo byť realitou. O podobnom projekte uvažujú aj Nóri. Dočkáme sa tak Európy bez emisií z výfukových plynov?

        EXPO 2017 Astana v Kazachstane – boli sme pri tom

         astana-expo-2017-slovensko-imaoIMAO sa minulý týždeň zúčastnilo medzinárodnej výstavy EXPO 2017 v kazašskom hlavnom meste Astana. Tento rok boli hlavnou témou podujatia obnoviteľné zdroje energie. Nechýbalo tu samozrejme ani zastúpenie Slovenskej republiky. Čo predviedol slovenský pavilón a čo návštevníkom EXPO Astana ponúklo?

         11 tipov ako cez leto ušetriť energiu

          uspora-energie-cez-letoVšetci sa tešíme na letné mesiace kvôli teplejšiemu počasiu. Konečne si môžeme užívať teplé letné dni a noci. Prekvapil aj Vás vyšší účet za elektrinu a hľadáte dôvod, ktorý je za tým? Cez leto má mnoho domácností  vyššiu spotrebu energie. Prečo je to tak? Môže za to klimatizácia, väčšia spotreba vody na sprchovanie alebo viac elektrickej energie na spustenie ventilátorov? Áno, toto môžu byť dôvody, pre ktoré Váš účet za elektrinu odrazu stúpol. Pozrite si preto našich 11 tipov na úsporu energie.

          LED lampa Lucis – vytvorí perfektnú náladu pre akúkoľvek situáciu

           led-lampa-lucisJedným zo zaujímavých projektov indegogo.com je aj lampa Lucis. Jedná sa o LED lampu, ktorá je na jedno nabitie schopná svietiť až od 4 do 80 hodín a meniť farbu. Práve vďaka tejto vlastnosti sa hodí do akéhokoľvek interiéru alebo exteriéru a dokáže vytvoriť náladu na akúkoľvek príležitosť.

           Vedeli ste, že znečistenie ovzdušia ovplyvňuje činnosť solárnych panelov?

            michael-bergin-duke-university-institute-of-technology-gandhinagarAko súvisí prach a nečistoty vo vzduchu s činnosťou solárnych panelov? A ovplyvňujú vôbec tieto častice v ovzduší činnosť fotovoltaických panelov? Michael Bergin z Duke University publikoval štúdiu, v ktorej poukazuje na skutočnosť, že fotovoltaika v prašnom prostredí má naozaj nižší výkon.

            Stránka využíva súbory cookies. Tieto súbory nám pomáhajú pri zlepšení našich služieb. Viac informácií