Aktuálne trendy v osvetlení na rok 2023 💡

Keď sa rozhodnete pre renováciu miestnosti, často máte v hlave predstavu, ako bude hotový priestor vyzerať. Keďže investujete veľa finančných prostriedkov a času, je jasné, že budete venovať náležitú pozornosť každému prvku. Jedným z prvkov, ktorým väčšina renovátorov nevenuje dostatok pozornosti je osvetlenie. Iste, viete, že potrebujete svetlo. Môžete sa dokonca rozhodnúť, kde bude svetlo umiestnené, a o konečnom umiestnení osvetlenia sa rozhodne neskôr. Vytvorenie dokonalej svetelnej atmosféry vo vašom príbytku je nevyhnutnou súčasťou úspešnej dizajnovej schémy a náš článok o najnovších trendoch osvetlenia na rok 2023 vám môže poskytnúť užitočnú inšpiráciu pre váš priestor. Výber správnych nápadov na osvetlenie pre váš domov, od umiestnenia svietidiel, materiálov, farieb a štýlov, je nesmierne dôležitý z praktického aj dekoratívneho hľadiska. Osvetlenie môže zmeniť vzhľad a dojem z miestnosti a pomáha nám sa v nej cítiť pohodlnejšie.

Od dizajnových kúskov až po inteligentné osvetlenie a doplnky na mieru, to sú len niektoré z trendov osvetlenia, ktoré  rozsvietia svet dizajnu na rok 2023.

Výrazné lustre

Lustre sú známe tým, že majú výrazný vplyv v akomkoľvek priestore, ale prečo skutočne nepridať miestnosti efekt tým, že budú extra veľké? Obľúbenosť veľkých efektných lustrov skutočne vzrástla, dokonca aj pre použitie v menších priestoroch, a je možné, že tento trend bude pokračovať aj po roku 2023.

 

 

 

 

 

Osvetlenie zo sadry

Osvetlenie zakomponované v sadre bude tento rok veľmi aktuálne. Sadra je prírodný materiál a jeho kriedovo biela farba je čistá a svieža a omietkové detaily vyzerajú úžasne v rôznych priestoroch. Dá sa použiť na tradičné aj modernejšie rámy, takže vzhľad môže byť všestranný. Svietidlá vyrobené zo sadry sú použiteľné do rôznych priestorov, od formálnych obývacích izieb až po vonkajšie verandy.

 

 

 

 

 

 

Vrstvené osvetlenie

V roku 2023 uvidíme viac vrstvenia svetiel vo vnútorných priestoroch, ktoré ponúkajú viac denných funkcií a môžu vytvárať rôzne nálady v našich interiéroch. Tzv. vrstvené osvetlenie sa bude využívať hlavne v kúpeľni. Ide predovšetkým o viac vrstiev osvetlenie s pridaním podsvietenia zrkadiel.

 

 

 

 

 

 

 

 

Závesné osvetlenie

Tento rok uvidíme viac závesných svietidiel na nových miestach v domácnostiach, napríklad nad jedálenským stolom – nie len nad kuchynským ostrovom. V kurze bude niekoľko typov. Sklenené komponenty sú obľúbené pre svoju priesvitnosť, vzdušnosť a schopnosť ladiť s akýmkoľvek štýlom od moderného až po farmársky dom.

 

 

 

 

 

 

Všetky trendové produkty nájdete na našom e-shope.